http://www.ryszardy.pl Indeks Lata 60 Kronika Galeria Składy Artykuły Ciekawe Dzięki Księga Linki
 
          
1   2  

03.09.2007
     


Przed 50 laty Bruce Welch - The Shadows - miał pomysł, który w nieprzewidywalnych wówczas skutkach zawładnął umysłami wielu instrumentalistów, a do dziś brzmi w uszach wielu miłośnikom tej gitarowej muzyki. W 2008 roku zespół gitarowy The Shadows wraz z Cliffem Richardem obchodzić będzie 50-lecie istnienia. Z tej okazji odbedą się koncerty jubileuszowe, co wstępnie potwierdził Hank Marvin w wywiadzie dla BBC Radio.

     Od wielu lat organizowane są imprezy o nazwie Shadowmania w Anglii i Kanadzie z udziałem członków zespołu The Shadows. W imprezach tych wprawdzie nie uczestniczy Hank Marvin ale z klasą gra za niego świetny gitarzysta solowy - Phil Kelly. Na koncertach Shadowmanii zespół występuje pod nazwą Bruce Welch Shadows - BWS. Nie wnikam czemu Hank Marvin nie uczestniczył w żadnej z tych imprez w Kanadzie ale po wielu latach mistrzowskiego grania.. można mieć swoje upodobania. Wiadomo na pewno, że w lecie przebywa w Londynie a na zimę wraca do Perth-Australia gdzie tworzy w swoim, prywatnym studio . W żadnym stopniu nie umniejsza to wagi Shadowmanii. Materiał z ostatniej Shadowmanii w roku 2006 w Toronto  możesz tu obejrzeć .

      Jest odstępstwem od tradycji, że w tym roku nie odbędzie sie ona w Toronto - szkoda. Toronto Shadows Club skupia wielu muzyków, w zdecydowanej większości amatorów, a imprezy odbywają się przynajmniej raz w miesiącu i można posłuchać tu gitarowej muzyki lat 60.. Klub posiada sprzęt identyczny jak The Shadows w tym okresie co jest wlasnoscia...... Baby boomers pochodzenia angielskiego do dzisiejszego dnia przejawiają fascynację muzyką The Shadows. Wschód Europy w tym względzie od wielu lat już milczy i dziś nie ma wielu, u których taka fascynacja pozostała, a dodać należy, że w pierwszej połowie lat 60 zespoły gitarowe grały głownie The Shadows, a polscy baby boomers do dziś muzykę tą mają głeboko w sercach, czego przykładem jest polski zespół  Zuki , który propaguje styl i muzykę dawno nie istniejącego zespołu - The Beatles.
 
08.12.2007 -
      George Garner     Grodzianie    i  Ryszard Wilk   Pięciu z Nad Wisły   w Toronto Shadows Club
Transparent u góry przy estradzie - wprawdzie z nieaktualnym adresem strony internetowej - z pieczołowicie zebranymi autografami muzyków zespołu gitarowego  The Shadows.
 Foto / Video - George Garner
 
George Miller - Dance On
George Miller - Tales Of A Raggy Tramline
Cliff Lee - .......
Cliff Lee - Georgy Girl
Dave Anderson play ......
Dave Anderson play .....
THE   BRITLES - Toronto Shadows Club - Dec. 2007
W związku ze zmianą składu osobowego zespołu, na życzenie Gordona z The Britles, istniejące clipy zostały usunięte.

 
 
Copyright © Ryszard Wilk - Canada   &  Ryszard Szczudłowski - Poland - 2007 - 2008