RYSZARDY i INNI - o zespołach muzycznych lat 60 w Krakowie
http://www.ryszardy.pl
HOME Mapa Co nowego Ryszardy 2009 Universal MG Brzaski NSM Kronika Składy Galeria Film
Lata 60 Lata 70 Ciekawe Audio Artykuly Linki IFK Księga Dzięki Indeks
 

1   2   3   4   5
Ciekawostki - ludzie, zespoły
Witek Robotycki - 60-lecie urodzin

Rok 2005 czerwiec

      Video Clip (obejrzyj) po lewej stronie to dedykacja dla Witka Robotyckiego z okazji 60-lecia urodzin od Pauliny Caine-Balickiej (Australia). Impreza urodzinowa - którą zaszczyciło swoją obecnością mnóstwo muzyków - w wększości lat 60 - odbyła się w Sztokholmie.
mat.zdjęciowy Zbyszek Balicki-Bala

   Kliknij aby powiększyć
     
       
       


Jan Boba - "JBB" - dziś..
  Kliknij aby powiększyć

Rok 2005 maj
      Zdjęcia pochodzą z festiwalu zespołów jazzowych w Sacramento gdzie grało 125 zespołów jazzowych -   więcej zdjęć z festiwalu ( Fot. Jacek Romiszewski )
Jan Boba (kiedś w JBB) i jego Boba Jazz Band a składzie: Jan Boba - piano, Władysław Grochot - trumpet, Mariusz Oleksa - trombone, Janusz Nowotarski - clarinet, sax, Marek Rosner - banjo, Jan Nowak - bass,voc, Olek Nowak - drums, zakwalifikowali się do ścisłej czołówki co gwarantuje im udział w konkursie w następnym roku.
      Na pierwszym zdjęciu Jan Boba, Jana Romiszewska ( w zespole INNI jako Jana Kozioł ), Janusz Nowotarski (JBB, Tahiti Tropicale Granda Banda....)Zbyszek Balicki - Bala..
  Kliknij aby powiększyć
Zbyszek Balicki (perkusja) związany z wieloma zespołami lat '60 - nie sposób wyliczył ile ( indeks), grający z mnóstwem znanych muzyków w dalszym ciągu, aktywnie uczestniczy w życiu muzycznym ale.. w Australii.
Miło popatrzeć, że kolejne pokolenie, córka Paulina Caine-Balicka kontynuuje drogą muzyczną. Posiada już nagrania płytowe a jej nagrań studyjnych - dostępnych na stronie domowej jak niżej - naprawdę warto posłuchać..

BASIC DESIRE:
www.reverbnation.com/basicdesire
www.basicdesire.net

     Basic Desire to grupa wokalno-instrumentalna łąacząca elementy muzyki elektronicznej z aksamitnym, kobiecym głosem. W skład grupy wchodzą: Paulina Caine - wokalistka i autorka tekstów, oraz Henry Kubik - kompozytor i producent. Oboje mają za sobą bogate doświadczenie muzyczne, a co najważniejsze, pasję do tworzenia nietuzinkowej muzyki.

     Kubik nagrań dwa albumy, które przyniosły mu uznanie australijskiej publiczności. Wydany w 1995 album The Touch , a parę lat później Beyond utrwaliły mu opinię jednego z najbardziej utalentowanych kompozytorów muzyki elektronicznej w Australii. Wydany przez niego materiał jest tylko małej części kolekcji utworów, które do tej pory skomponował.

     Paulina Caine ze swoim fantastycznym głosem, wspaniale uzupełnia nastrojowe kompozycje Kubika. Paulina otrzymała wykształcenie w zakresie muzyki klasycznej, jednak dość szybko zdecydowała się zająć muzyką pop. Wystepowała z wieloma, różnymi grupami, takimi jak On The Edge, Chemical Jane, Accents czy Jamez Jonez Experience.
     To właśnie jej ezoteryczny, pełen ekspresji głos, połączony z dramatycznymi pomysłami i muzycznymi Kubika, pomógó w stworzeniu unikalnego stylu grupy Basic Desire.

" Prowadzona aksamitnym głosem Pauliny Caine, grupa Basic Desire zabierze cię w niezapomnianą podróż...i nie łudź się że chodzi tu tylko o nastrojową muzykę lub nietuzinkowy głos...chodzi rownież o obudzenie w tobie tych zwykłych, prostych ludzkich emocji, których być może nigdy jeszcze nie czułeś, zagubiony w swojej codziennej prozie życia." Frank Scott, Tweed River Radio.
Jacek Mastykarz - "Krak-5" - dziś..

  Kliknij aby powiększyć

Rok 1984 - 2004
      Zdjęcia pochodzą z "Teatru Stu" w Krakowie (i nie tylko), miejsca wieloletniej pracy Jacka Mastykarza jako reżysera dźwięku, nagrań płytowych dla wielu, znanych wokalistów i zespołów muzycznych. Studio - jego dziecko - korzystało zawsze z nowinek technicznych dla instrumentarium reżyserii dźwięku i nagrań.
      Często pracował na festiwalach muzycznych, których nagłaśnianiem zajmował się Bogusław Dmochowski - Rytmy. Jacek Mastykarz jako reżyser dźwięku, efektów dźwiękowych i całej oprawy elektrakustycznej w tych festiwalach wcześniej również zajmował się nagłaśnianiem.
Aktualnie kontynuacja profesji w swojej firmie - JM Audio.Bogusław Dmochowski - "Rytmy"   "Wawele" - dziś..

  Kliknij aby powiększyć

Rok 2005 - 14 styczeń
      Zdjęcia pochodzą z festiwali sopockich i opolskich, których bardzo cęto nagłaśnianiem zajmuje się Bogusław Dmochowski. 20 ton sprzętu i 200 kilowatów mocy to wręcz niewyobrażalne parametry w porównaniu z tym na czym się grało w latach 60..


Ciekawostki - ludzie, zespoły
         1   2   3   4   5

Ryszardy-Kronika
 GÓRA

 
 
Copyright © R.Szczudłowski
2003 -
2024
Kraków